Vizyonda Bu Hafta
: TSAMarch 09, 2017

Bu hafta ikisi yerli, toplam altı film vizyona giriyor.

Neruda

Yönetmen: Pablo Larrain

Film, şair Pablo Neruda’nın hayatının bir dönemine odaklanıyor. 1947 yılında Neruda siyasete atılmış ve senatör seçilmiştir. Hükümet tarafından hain ilan edilince bir gecede kaçak durumuna düşer. Dostlarının tavsiyesiyle ve gizli bir operasyonla gönüllü bir sürgüne yollanır. Polis dedektifi Oscar ise hükümet tarafından dünyaca ünlü şairin peşine düşüp onu yakalamakla görevlendirilir. Çok geçmeden Oscar, Pablo Neruda’yı takıntı haline getirecektir.

 

Kong: Kafatası Adası (Kong: Skull Island)

Yönetmen: Jordan Vogt Roberts

Farklı alanlardan bir grup araştırmacı, Pasifik’te güzel olduğu kadar tehlikeli, meçhul bir adayı keşfe çıkarlar. Ancak hiçbirinin Kong efsanesinin yaşadığı yere yol aldıklarından haberi yoktur.

 

Süper Yetenek (Rock Dog)

Yönetmen: Ash Brannon

Bodi, koca gözlü bir Tibet çomarıdır ve babasından sevimli koyunların yaşadığı kasabayı koruma liderliğini üstlenmesi beklenmektedir. Ancak Bodi’nin böyle bir tutkusu yoktur. Bir gün gökyüzünden bir radyo düşer ve Bodi, rokçı Angus Scattergood’un şarkısını dinler, dünyası değişir ve kasabadan büyük şehre gider. Ancak aç kurtların lideri Linnux, Bodi’yi kasabaya geri dönmenin bileti olarak görür. Bodi, kasaba ve şehir arasında seçim yapmak zorundadır.

 

Neşeli Dalgalar: Dalgamanya (Surfs Up: WaveMania)

Yönetmen: Henry Yu

Cody, Tavuk Joe ve Lani hayatlarının en efsane macerasına atılır. Sörf dünyasının en çılgın rüya takımı olan Hang Five ile beraber, gezegenin dillere destan sörf mekânına yelken açan Cody ve arkadaşları, yolculuklarında birbirinden çılgın maceralar yaşayacaklar ve ekip arkadaşlığının değerini öğreneceklerdir.

 

Perde: Ayn-ı Cin

Yönetmen: Ediz Günay

Korku türünde yazan Okan, son kitabını yazmak için Antalya’ya gider. Gözlüklerine alışamadığı için lazer ameliyatı olmaya karar verir. Ancak ameliyat sonrası gözünde tuhaflıklar oluşur. Bir gözündeki perde tamamen kalkmıştır ve bu durum görünmeyen varlıkları görebilmesine yol açar. Cinler ve ruhlar alemini görebilen Okan, bu kâbustan kurtulabilmek için çeşitli yollara başvurur ancak onu kötü bir sürpriz beklemektedir.

Deli Aşk

Yönetmen: Murat Kaman, Murat Dündar

Film, Maraş dondurmacısı Ekrem’in, sevdiği kız Neşe’nin kalbini kazanmaya çalışırken başına gelen komik olayları konu eder.