Vizyonda Bu Hafta
: TSAFebruary 24, 2017

Bu hafta biri yerli beş yeni film vizyona giriyor.

Paterson

Yönetmen: Jim Jarmusch

Paterson isimli kasabada, kasabayla aynı adı taşayan naif bir kişiliğe sahip sessiz bir adam yaşamaktadır. Bir otobüs şoförü olan Paterson, karısı Laura ve köpekleri Marvin ile küçük evlerinde son derece mütevazı bir hayat sürdürür. Her yeni günü bir önceki gününe benzeyen Paterson, evde sürekli çeşitli sanat dallarıyla uğraşan, evin dekorasyonunu hemen her gün değiştiren eşi, köpeği ve her akşam uğradığı mahallenin küçük barı ile son derece mutludur. Bu son derece sıradan görünen hayatın içinde, Paterson, buluğu her fırsatta sürekli şiirler yazar. Kocasının şiirlerini çok beğenen Laura, onları bastırması için Paterson’ı ikna etmeye çalışır. Fakat o, ünlü bir şair olmayı değil, tüm zamanını şiir yazarak geçiren bir otobüs şoförünü tercih etmektedir. Ona göre şiirleri, kimseyle paylaşmaması gereken özel günleridir.    

Gizli Sayılar (Hidden Figures)

Yönetmen: Teodore Melfi

Konusunu yaşanmış bir hikâyeden alan film, NASA’daki siyah kadın matematikçilerden oluşan seçkin bir takımın, Sovyetler Birliği’ndeki Amerikalı rakiplerine karşı uzay yarışını kazanmalarını ve onlarla aynı haklara, fırsatlara sahip olmak için gösterdikleri çabayı anlatır.

Cereyan

Yönetmen: Mert Dikmen

Genç psikoloji öğrencisi Aylin, geceleri tanımadığı kişilere online terapi yapmakta ve bunun kendisini geliştireceğini düşünmektedir. Bir gece onu Cavit Demir isimli tuhaf bir adam Aylin’i arar. Kanser hastası olan yedi yaşındaki oğlunun ölümüne sebep olduğunu ve depresyondan kurtulamadığını söyleyen bu adamın gizlediği bazı gerçekler vardır.

Resident Evil: Son Bölüm (Resident Evil: The Final Chapter)

Yönetmen: Paul W. S. Anderson

Alice insanlığın zombilere karşı verdiği savaştan sağ olarak kurtulan tek kişi olmuştur. Şimdi ise kâbusun başladığı yer olan Racoon Şehri’ndeki Kovan’a geri dönmek zorundadır. Umbrella Şirketi ise, kıyametten kurtulan son kişileri de yok etmek amacıyla Racoon Şehri’nde güçlerini son kez toplamaktadır. Zamana karşı yarış içinde Alice, eski arkadaşları ile birlikte yeni mutant yaratıklara karşı da bir savaş verecektir. Bu Alice’in insanlığı kurtarmak için verdiği en zor mücadele olacaktır.

Karlar Kraliçesi 3: Ateş ve Buz (The Snow Queen 3)

Yönetmen: Aleksey Tsitsilin

Karlar Kraliçesi ve Karlar Kralı’nı kahramanca alt etmesine rağmen Gerda hâlâ aradığı huzuru bulamamıştır. Hayali bir zamanlar Kuzey Rüzgârı’nın kendisinde ayırdığı anne ve babasını bulmak ve ailesini tekrar bir araya getirmektir. Gerda ve arkadaşları bu amaç uğruna zorlu bir yolculuğa çıkarlar, ancak karşılarına pek çok engel çıkacaktır.