Vizyonda Bu Hafta
: TSAFebruary 17, 2017

Bu hafta biri yerli üç yeni film vizyona giriyor. 

Ay Işığı (Moonlight)

Yönetmen: Barry Jenkins

En İyi Film dalında Altın Küre Ödülü’nü kazanan, En İyi Film ve En İyi Yönetmen dâhil 8 dalda Oscar adayı Ay Işığı, şu ana kadar kazandığı 100'ün üzerinde ödül ile yılın merakla beklenen yapımlarından biri. Film, Miami’de yoksul bir mahallede büyüyen Chiron adlı bir çocuğun hayatının üç farklı dönemi ve kendi kimliğini keşfetme çabasını anlatıyor.

Parçalanmış (Split)

Yönetmen: M. Night Shyamalan

Kevin, güvenilir psikiyatrı Dr. Fletcher’a göre kanıtlanmış 23 kişiliğe sahip biri olsa da geride, hâlâ yüzeye çıkmamış ve diğer herkese hükmetmek üzere çıkmaya hazırlanan bir kişiliği kalmıştır. Casey tarafından üç genç kızı kaçırmak zorunda bırakılan Kevin, zihnindeki odacıklar arasındaki duvarlar parçalanmaya başlarken hem içindeki kişilikler hem de etrafındakiler arasında hayatta kalmak için bir savaş başlatır.

Recep İvedik 5

Yönetmen: Togan Gökbakar

Recep İvedik mahalle sakinlerinden İsmet'in ailesine taziye ziyaretinde bulunduğu sırada eşinin düştüğü zor duruma üzülerek ona yardım etmek ister. Şoför İsmet'in son görevini yerine getirmek üzere Nurullah’ı da yanına alarak yola çıkar. Bu yolcuğun kısa süreceğini hayal eden Recep genç sporculardan oluşan Milli Takımı yurt dışındaki bir spor organizasyonuna götürdüğünü fark ettiğinde artık geri dönüşü olmayan bir macera başlamıştır. Spor organizasyonuna katılacak ekibin başına gelen talihsiz olay sonucu işler karışırken Recep takımın kontrolünü eline alır. Kazanmaktan başka bir çaresi olmadığına inanan Recep, olayları kendi yöntemleriyle çözmek ister.