Vefa Temalı Kısalar Yarışıyor
: TSASeptember 25, 2016

Eğitim-Bir-Sen’in, bu yıl üçüncü kez düzenlendiği kısa film yarışmasının teması belli oldu: "Vefa".

2014 ve 2015 yıllarında gerçekleştirdiği “Öğretmen” ve “Örgütlenme” temalı kısa film yarışmalarıyla ses getiren sendika, önemli konulara mercek tutmaya devam ediyor. Sendika bu yıl, Vefa duygusunun bireysel ve toplumsal önemini anlatacak hikâyeleri sinemanın etkileyici gücü ve diliyle buluşturmayı ve toplumsal farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Vefa duygusunu olaylar, kişiler üzerinden inceleyen ve 20 dakikayı geçmeyen kısa filmlerin değerlendireleceği yarışmanın son başvuru tarihi  9 Ocak 2017 olarak belirlendi.

Toplamda 40 bin TL'lik ödülün dağıtılacağı yarışmanın birincisi 15 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü 7 bin TL ile ödüllendirilecek. Bunun yanı sıra Mehmet Akif İnan Özel Ödülü için 5 bin TL, Erol Battal Teşvik Ödülü için ise 3 bin TL verilecek.

Kısa film yarışmasına başvurular, posta yoluyla veya elden Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi’ne (Oğuzlar Mahallesi Av. Özdemir Özok Sokak 5/A Balgat/Ankara) yapılacak.

Yarışmada dereceye giren filmlerin sahipleri, 11 Şubat 2017 tarihinde Eğitim-Bir-Sen’in kuruluş yıldönümü etkinlikleri ve Vefa programında ödüllerini alacak.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.