SİYAD Ödülleri İçin Adaylar Açıklandı
: TSAJanuary 15, 2016

SİYAD üyelerinin yaptığı seçimde 2015 yılında Türkiye’de vizyona giren uzun metraj yerli filmlerden on bir kategoride beşer aday belirlendi.

 

Ödüller, belirlenen adaylar arasından SİYAD üyelerinin yapacağı ikinci tur oylamanın ardından 2 Mart’ta Şişli Kent Kültür Merkezi’nde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

 

SİYAD’ın belirlediği adaylar şöyle:

 

En İyi Film

Abluka

Bulantı

Nefesim Kesilene Kadar

Rüzgârın Hatıraları

Sarmaşık

 

En İyi Yönetim

Emin Alper (Abluka)

Özcan Alper (Rüzgârın Hatıraları)

Emine Emel Balcı (Nefesim Kesilene Kadar)

Zeki Demirkubuz (Bulantı)

Tolga Karaçelik (Sarmaşık)

 

En İyi Senaryo

Emin Alper (Abluka)

Özcan Alper, Ahmet Büke (Rüzgârın Hatıraları)

Emine Emel Balcı (Nefesim Kesilene Kadar)

Zeki Demirkubuz (Bulantı)

Tolga Karaçelik (Sarmaşık)

 

En İyi Kadın Oyuncu Performansı

Demet Akbağ (Nadide Hayat)

Nesrin Cavadzade (Kuzu)

Ece Dizdar (Çekmeceler)

Algı Eke (Guruldayan Kalpler)

Esme Madra (Nefesim Kesilene Kadar)

 

En İyi Erkek Oyuncu Performansı

Tansu Biçer (Toz Ruhu)

Mehmet Özgür (Abluka)

Ertan Saban (Limonata)

Nadir Sarıbacak (Sarmaşık)

Onur Saylak (Rüzgârın Hatıraları)

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Performansı

Şebnem Hassanisoughi (Bulantı)

Nursel Köse (Kuzu)

Tülin Özen (Abluka)

Tilbe Saran (Çekmeceler)

Ece Yüksel (Nefesim Kesilene Kadar)

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı

Berkay Ateş (Abluka)

Kadir Çermik (Sarmaşık)

Çağlar Çorumlu (Bulantı)

Mustafa Uğurlu (Rüzgârın Hatıraları)

Özgür Emre Yıldırım (Sarmaşık)

 

En İyi Görüntü Yönetimi

Adam Jandrup (Abluka)

Norayr Kasper (Çekmeceler)

Vedat Özdemir (Çekmeköy Underground)

Andreas Sinanos (Rüzgârın Hatıraları)

Gökhan Tiryaki (Sarmaşık)

 

En İyi Müzik

Ahmet Kenan Bilgiç (Sarmaşık)

François Couturier (Rüzgârın Hatıraları)

Cevdet Erek (Abluka)

Betül Esener, Ezgi Baltaş (Toz Ruhu)

Acarkan Özkan, Uran Apak, Erhan Seyran (Çekmeköy Underground)

 

En İyi Kurgu

Özcan Alper, Baptiste Gacoin (Rüzgârın Hatıraları)

Osman Bayraktaroğlu (Abluka)

Ayhan Ergürsel (Çekmeköy Underground)

Evren Luş (Sarmaşık)

Dora Vajda, Emine Emel Balcı (Nefesim Kesilene Kadar)

 

En İyi Sanat Yönetimi

Hüseyin Binay, Aslıhan Tiryaki (Çekmeceler)

İsmail Durmaz (Abluka)

Gamze Kuş (Rüzgârın Hatıraları)

Osman Özcan (Toz Ruhu)

Meral Efe Yurtseven, Yunus Emre Yurtseven (Nefesim Kesilene Kadar)

 

En İyi Belgesel

Bakur

Gâvur Mahallesi

Hasret

Haziran Yangını

Koloni

Soluk